POTŘEBY ZÁKAZNÍKA

 

Vyrovnávací můstek přemosťuje prostor mezi rampou a ložnou plochou vozu a vyrovnává plynule výškový rozdíl mezi podlahou haly – rampou a výškou ložné plochy vozu. Lidé, zboží, manipulační technika pohybující se po vyrovnávacím můstku potřebují vysoký stupeň bezpečnosti. K tomu se nakládka a vykládka musí přizpůsobit aktuální nakládací situaci a být praktická a cenově příznivá. Vyrovnávací můstky ASSA ABLOY, jako vedoucí firma trhu, jsou optimálním řešením. Vše je v souladu s ČSN EN 1398. Zákazník může obdržet samostatný můstek nebo kompletní dodávku s vraty a límci jako kompletní nakládací systém. Produktový program zahrnuje prodej, instalaci a služby servisu.  

 

VÝBĚR SPRÁVNÉHO MŮSTKU

 

Volba vyrovnávacího můstku je založená na základních podmínkách:
projektu stavby, intensitě manipulace, typu vozidel, výšce rampy a manipulační technice pro nakládku a vykládku. Tvar a provedení nakládacích míst je také různé.
ASSA ABLOY vyrovnávací můstek je dodáván v několika variantách. Nejběžnější můstek je elektrohydraulický stacionární model se sklopnou lištou. Toto vyžaduje přesné najetí vozidla k rampě. Pro snazší přizpůsobení se nakládací situaci a manipulaci s nákladem zejména na okraji ložné plochy je k dispozici můstek s teleskopickou lištou, kdy je možné regulovat délku výsuvu lišty.

 

 Sklon můstku je dán výškovým rozdílem mezi podlahou haly a ložnou plochou vozu. Délka můstku vytváří úhel sklonu. Povolený sklon je dán normou ČSN EN 1398 – 12,5%, respektive je omezen možnostmi různé manipulační techniky. Výškový rozdíl během nakládky se mění dle zatížení a můstek ho plynule kopíruje.

 

Elektrohydraulické stacionární vyrovnávací můstky

jsou určeny pro zákazníky s různorodým vozovým parkem a s relativně vysokými přepravními objemy.

 

Autodock® můstky

jsou stacionární hydraulické můstky včetně bočních plošin a nosné konstrukce pro instalaci před otvor haly.         

 

Sklopné a ruční můstky

jsou doporučené pro menší přepravní objemy, otevřené rampy a nebo pro nakládku malých dodávek apod.

 Sklopný můstek s vodící kolejnicí

 

 

 

 

 

Kontakt

BELTing, spol. s r.o.

K Šeberovu 518,
149 00 Praha 4 – Šeberov
tel.:+420 267 101 666
tel.:+420 266 311 221
info@belting.cz

 

Back to top